Raport Zintegrowany 2023

Bank w 2023 r.

Nagrody i wyróżnienia

Działalność Banku Pekao S.A. i Grupy Kapitałowej Banku Pekao S.A. od lat zyskuje uznanie klientów, specjalistów branżowych, rynku i mediów, co przekłada się na wiele nagród i wyróżnień otrzymanych zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. W 2023 roku docenione zostały działania ukierunkowane na zapewnienie klientom najwyższej jakości produktów i usług oraz innowacyjność proponowanych rozwiązań.

Najważniejsze otrzymane w 2023 roku nagrody i wyróżnienia:

Najbezpieczniejszy Bank w Europie

W edycji ogólnoeuropejskich testów warunków skrajnych, przeprowadzonych przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA) okazaliśmy się najbardziej odpornym na negatywne scenariusze makroekonomiczne bankiem w Europie, spośród 70 objętych badaniem podmiotów. Jako jeden z tylko dwóch banków nie zanotowaliśmy spadku wskaźników kapitałowych w scenariuszu skrajnym. Siła bilansu i niezwykła odporność została potwierdzona ostatnim testem warunków skrajnych EBA.

Bank of the Year 2023 in Poland

Międzynarodowe grono ekspertów doceniło nasze strategiczne podejście do prowadzenia działalności, a także rozwiązania wprowadzane w zakresie cyfryzacji m.in. Omnibank CRM.

Top Employer

Umacniamy pozycję jednego z najlepszych pracodawców, po raz czternasty otrzymaliśmy tytuł Top Employer. Dzięki polityce kadrowej oraz stale ulepszanym praktykom HR, stwarzamy inspirujące, przyjazne środowisko pracy dla zatrudnionych w niej osób oraz atrakcyjną ofertę dla kandydatów.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA DLA BANKOWOŚCI KORPORACYJNEJ

Najlepszy Bank Inwestycyjny

Po raz siódmy zdobyliśmy tytuł najlepszego banku inwestycyjnego w Polsce „The Best Investment Bank in Poland for 2023”.

Najlepszy Bank w Polsce pod względem zrównoważonego finansowania oraz lider w regionie Europy Środkowej i Wschodniej w finansowaniu zrównoważonej infrastruktury

Zostaliśmy uznani za najlepszy bank pod względem zrównoważonego finansowania. Po raz pierwszy otrzymaliśmy tytuł lidera w regionie Europy Środkowej i Wschodniej w finansowaniu zrównoważonej infrastruktury w ramach „Outstanding Leadership in Sustainable Infrastructure Finance”. Doceniono nasze działania w finansowaniu inicjatyw oraz programów emisji obligacji, mających na celu transformację energetyczną kraju, złagodzenie negatywnych skutków zmian klimatycznych, wsparcie lokalnych społeczności oraz rozwój zrównoważonych projektów infrastrukturalnych.

Treasury and Cash Management Provider

Ponownie nagrodzeni w kategorii Treasury and Cash Management Provider.
W celu wybrania najlepszych dostawców usług skarbowych i zarządzania środkami pieniężnymi (treasury and cash management) wzięto pod uwagę takie kryteria jak: efektywność, udział w rynku, jakość obsługi klienta, konkurencyjne ceny, innowacyjność produktów oraz zakres, w jakim dostawcy usług skutecznie odróżnili się od swoich konkurentów.

The Best Trade Finance Provider in Poland

Po raz piąty otrzymaliśmy wyróżnienie za obsługę transakcji finansowania handlu. Doceniono naszą znajomość lokalnych warunków ekonomicznych, potrzeb klienta oraz innowacyjność w produktach i usługach.

Najlepszy Bank powierniczy

Po raz jedenasty w historii i po raz szósty z rzędu otrzymaliśmy nagrodę „Best Sub-custodian Bank in Poland for 2023”. Od 2012 roku jesteśmy liderem usług powierniczych na rynku polskim. Doceniano jakość relacji z zagranicznymi klientami instytucjonalnymi i poziom ich obsługi, znajomość rynku, ofertę cenową, systemy informatyczne oraz działalność operacyjną w zakresie rozliczeń transakcji na papierach wartościowych.

Dealer Skarbowych Papierów Wartościowych

III miejsce w rankingu Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych, w którym oceniana jest aktywność banków krajowych i zagranicznych w zakresie rynku pierwotnego i wtórnego obligacji Skarbu Państwa oraz jakość współpracy z Ministerstwem Finansów.

Bank Roku 2023 na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej

Zostaliśmy zwycięzcą konkursu CEE Retail Real Estate Award w kategorii „Bank of the Year”.
Konkurs CEE Retail Real Estate Awards organizowany jest co roku przez EuropaProperty, aby podkreślić znaczenie rynku nieruchomości komercyjnych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Nagrody są przyznawane za osiągnięcia w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Market Leader in Poland oraz Best Services in Poland

Drugi rok z rzędu zostaliśmy podwójnie nagrodzeni za usługi finansowania handlu w konkursie organizowanym przez międzynarodowy magazyn Euromoney. W tegorocznym rankingu Best Trade Finance Survey, zostaliśmy uznani za lidera rynku w Polsce, zdobywając tytuł Market Leader in Poland 2023 oraz w kategorii Best Services in Poland 2023.

Najlepszy Bank Komercyjny

Po raz czwarty z rzędu otrzymaliśmy tytuł Najlepszego Banku Komercyjnego w plebiscycie Gazety Bankowej. Konkurs wyłonił najlepsze banki na podstawie danych finansowych oraz niefinansowych, takich jak: ESG, customer experience czy marketing. Otrzymaliśmy również wyróżnienie w TechnoBiznes 2023 w kategorii Bankowość za Omnibank CRM – pierwszy bankowy marketing w czasie rzeczywistym w chmurze obliczeniowej.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA BANKOWOŚCI DETALICZNEJ I PRYWATNEJ

Instytucja Roku

W rankingu Instytucja Roku organizowanego przez firmę Moje Bankowanie zajęliśmy I miejsce w dwóch kategoriach, a w kolejnych pięciu byliśmy w czołówce.

  • Najlepsza bankowość internetowa i Najlepsza aplikacja mobilna. Uzyskaliśmy najwyższy wskaźnik dostępnych funkcjonalności w obu kanałach i najwyższe oceny użytkowników aplikacji mobilnej.
  • Najlepsza obsługa w placówce uzyskaliśmy III miejsce. O indywidualne nagrody przez cały rok walczyły placówki bankowe. Indywidualne wyróżnienia i tytuł Najlepszej placówki bankowej w Polsce otrzymało aż 25 placówek Banku.

Otrzymaliśmy również wyróżnienia, m.in. w kategorii Najlepszy zdalny proces otwarcia konta (II miejsce), Najlepsza bankowość osobista (II miejsce), Najlepsza bankowość prywatna (III miejsce) i Najlepszy bank dla firm (IV miejsce).

Złoty Laur Konsumenta 2023

Klienci po raz kolejny docenili możliwości zdalnej obsługi w bankowości elektronicznej w serwisie internetowym Pekao24 oraz aplikacji PeoPay.

Złoty Bankier

Najlepsze
Konto osobiste – Konto Przekorzystne,
Konto dla dzieci

Doceniono atrakcyjną ofertę cenową, usługi powiązane z rachunkami, wygodną i wszechstronną bankowość elektroniczną i wdrożone nowości.

Najwyższa Jakość Quality International

Dwa Złote Godła dla Bankowości Prywatnej za Kartę kredytową UNIQUE i Family Office – produkt i usługa najwyższej jakości.

Ranking Analityków na Rynku Maklerskim

Biuro Maklerskie Pekao zwyciężyło w rankingu analityków PARKIETU. Nasi eksperci zajęli trzy czołowe lokaty w kategorii indywidualnej. W tegorocznym głosowaniu na najlepszego analityka i zespół analityczny wzięło udział 56 zespołów zarządzających z TFI, OFE, ale także FIZ i Family Office.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA DLA BANKOWOŚCI PRZEDSIĘBIORSTW

Bank Przyjazny Firmie

III miejsce w rankingu magazynu Forbes „Bank Przyjazny Firmie”, za jakość obsługi przedsiębiorców. W tegorocznym zestawieniu priorytetem było zbadanie na ile przedsiębiorca czuje wsparcie banku, gdy przychodzi do oddziału. Ocenę wystawiano w czterech kategoriach: jakości obsługi, pozyskania klienta, zdalnych kanałów kontaktu i cech placówek bankowych z naciskiem na bezpieczeństwo kontaktu bezpośredniego.

Marka Godna Zaufania

Zwyciężyliśmy w rankingu Marka Godna Zaufania w ósmej edycji badania wydawcy miesięcznika „My Company Polska” we współpracy z Instytutem Badawczym Kantar Polska, w kategorii „Zastrzyk finansowy, czyli bank, który oferuje najlepsze kredyty dla firm”.

Best Online Banking for SMEs 2023

PekaoBiznes24 – bankowość online dla przedsiębiorstw – została uznana za najlepszą w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu, organizowanym przez stowarzyszenie SME Banking Club. PekaoBiznes24 wyprzedziła systemy internetowe aż 34 innych banków z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, które obsługują firmy z sektora MŚP. Ponadto zajęliśmy drugą lokatę w kategorii „Best Digital SME Lending 2023”, czyli najlepsze kredytowanie online dla MŚP.

NAGRODY DLA SPÓŁEK BANKU

Perła Polskiego Leasingu

Pekao Leasing otrzymało wyróżnienie w plebiscycie Perły Polskiego Leasingu 2023 za indywidualne podejście do potrzeb klienta i umiejętne wykorzystywanie najnowszych technologii, które przekładają się na skuteczną obsługę.

Pekao Leasing z Godłem „Teraz Polska”

Pekao Leasing został nagrodzony za nowoczesne, rozwiązania gwarantujące najwyższą jakość w posprzedażowej obsłudze klienta.

Pekao TFI uhonorowane prestiżową nagrodą „Byki i Niedźwiedzie” w kategorii „TFI roku” przyznawaną przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet”

Głównym kryterium wyboru na najlepsze TFI były wysokie stopy zwrotu funduszy zarządzanych przez Pekao TFI, które znalazły się na czołowych miejscach w poszczególnych kategoriach.

Pekao Direct Sp. z o.o. Laureatem międzynarodowego konkursu International Business Excellence Awards

Pekao Direct zdobyło dwie nagrody w międzynarodowym konkursie International Business Excellence Awards™ 2023. W kategoriach „Best Customer Service” i „Best Learning and Development” jury nagrodziło innowacyjne podejście do klienta oraz pracownika.

Wyniki wyszukiwania