W Banku z powodzeniem zrealizowano także I edycję opartego na praktycznych doświadczeniach, innowacyjnego programu rozwojowego TalentsUP, który był skierowany do wszystkich pracowników, bez względu na wiek, stanowisko czy doświadczenie zawodowe. Finalnie po 3-etapowym procesie rekrutacji drużynę TalentsUP tworzyło 50 Talentów pracujących w różnych obszarach organizacji, zmotywowanych do podejmowania nowych wyzwań, ale przede wszystkim chcących zmieniać i Bank, i siebie. Program TalentsUP został zaprojektowany w taki sposób, aby rozwijać zarówno kompetencje niezbędne w organizacji, jak i te wynikające z indywidualnych potrzeb Talentów. Dlatego właśnie uczestnicy programu rozwijali się na dwóch równoległych ścieżkach: projektowej i rozwojowej.
Podczas pracy projektowej uczestnicy współpracowali w różnorodnych, ambitnych zespołach i byli wspierani przez liderów oraz ekspertów z naszej organizacji i spoza niej. Doświadczyli procesu projektowego, realizując realne wyzwania biznesowe. Ścieżka projektowa zakładała naukę różnych kompetencji, wszechstronność i dywersyfikację technik i narzędzi tak, by rozwój Talentów był wielopłaszczyznowy, a umiejętności przydały się w ich rozwoju zawodowym. I tak uczestnicy programu nauczyli się m.in., w jaki sposób przeprowadzać badania z użytkownikami, jak budować prototypy i testować je z użytkownikami, analizować trendy, tworzyć mapy empatii, przygotować wdrożenie usługi za pomocą service blueprint czy zaprojektować profesjonalny pitch sprzedażowy.
Ścieżka rozwojowa również stawiała na różnorodność form i doświadczeń. Talenty miały okazję pracować z aktorami teatru improwizacji, uczestniczyć w spektaklu improwizowanym czy wziąć udział w sesjach retro, ale również przygotowywały filmiki, pracowały z narzędziem Talenty Gallupa, organizowały konsultacje i udzielały sobie feedbacku. Natomiast drugi rok ścieżki rozwojowej to cały wachlarz metod i narzędzi rozwojowych, z których Talenci mogli wybierać, projektując swój indywidualny rozwój. W ofercie znalazły się m.in. mastermind, badanie Gallup CliftonStrenghts, job crafting, project rotation i wiele innych aktywności rozwojowych.
Efekty udziału w programie to nie tylko zdobyta wiedza i doświadczenie w zakresie prowadzenia projektów metodami zwinnymi (design thinking) oraz rozwinięte kompetencje projektowe. Talenci zbudowali też sieć nowych i wspierających kontaktów (networking). Zespoły projektowe dostarczyły wartość dodaną do biznesu – zaprezentowali wyniki badań jakościowych oraz wypracowane rozwiązania przed Zarządem i Radą Liderów. Część rozwiązań jest dalej rozwijana przez biznes lub wykorzystywana w prowadzonych projektach. Jedno z rozwiązań zostało wdrożone w formie pilotażu i jest aktualnie sprawdzane.