W przypadku Grupy Kapitałowej Banku Pekao S.A. na dzień 31 grudnia 2022 rok minimalny łączny współczynnik kapitałowy wynosił 11,51%, współczynnik kapitału Tier I 9,51%, a współczynnik kapitału podstawowego Tier I 8,01%.
W grudniu 2022 roku BFG poinformował banki o minimalnych poziomach funduszy własnych i zobowiązań podlegających umorzeniu lub konwersji, tzw. MREL (minimum requirement for own funds and eligible liabilities), które sektor musi spełnić na koniec 2023 roku. W przypadku Banku Pekao S.A., BFG określił docelowy minimalny poziom MREL odpowiadający 15,36% wartości całkowitej ekspozycji na ryzyko oraz 5,91% miary ekspozycji całkowitej. Docelowy minimalny poziom MREL, który musi zostać spełniony przez fundusze własne i zobowiązania kwalifikowalne, spełniające wymóg podporządkowania, określony dla Banku na ten sam dzień wynosi 13,98% wartości całkowitej ekspozycji na ryzyko, oraz 5,55% miary ekspozycji całkowitej. Wymogi te powinny zostać spełnione do dnia 31 grudnia 2023 r. BFG dodatkowo wyznaczył ścieżkę dojścia do wyżej wskazanych wymogów zarówno na poziomie skonsolidowanym jak i jednostkowym. Spełnienie tych wymogów będzie wymagało od banków zwiększenia kapitałów MREL, w tym przede wszystkim emisji papierów dłużnych spełniających kryteria zaliczenia do kapitałów MREL.
W dniu 24 lutego 2022 roku Bank Pekao S.A. otrzymał indywidualne zalecenie KNF odnoszące się do polityki dywidendowej Banku. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 roku Bank Pekao S.A., w zakresie podstawowych kryteriów określonych w stanowisku KNF z dnia 9 grudnia 2021 roku w sprawie polityki dywidendowej banków komercyjnych na 2022 rok, spełniał wymagania kwalifikujące do wypłaty do 100% dywidendy z zysku Banku wypracowanego w okresie 1 stycznia 2021 roku – 31 grudnia 2021 roku. Ponadto KNF zaleciła Bankowi Pekao S.A. niepodejmowanie, bez uprzedniej konsultacji z organem nadzoru, innych działań, w szczególności pozostających poza zakresem bieżącej działalności biznesowej i operacyjnej, mogących skutkować obniżeniem funduszy własnych, w tym również ewentualnych wypłat dywidend z niepodzielonego zysku z lat ubiegłych (tj. z 2020 r. oraz lat wcześniejszych) oraz wykupów akcji własnych.