ZASADY DOTYCZĄCE COOKIES

Raport zintegrowany 2021

Bank w 2021

Nagrody i wyróżnienia

Działalność Banku Pekao S.A. i Grupy Kapitałowej Banku Pekao S.A. od lat zyskuje uznanie klientów, specjalistów branżowych, rynku i mediów, co przekłada się na wiele nagród i wyróżnień otrzymanych zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Docenione zostały działania ukierunkowane na zapewnienie klientom najwyższej jakości produktów i usług, innowacyjność proponowanych rozwiązań.

Najważniejsze otrzymane w 2021 roku nagrody i wyróżnienia

Top Employer 2022 Polska

Po raz dwunasty z rzędu uzyskaliśmy certyfikat Top Employer wyróżniając się pod względem realizowanej strategii personalnej. Po raz pierwszy znaleźliśmy się w gronie dziesięciu najlepiej ocenianych pracodawców w Polsce.

Przyznanie certyfikatu Top Employer potwierdza zaangażowanie Banku w tworzenie lepszego środowiska pracy poprzez wdrażanie wysokich standardów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i praktyk HR.

Nagroda Parlamentu Studentów „Pro Juvenes”

Po raz piąty zostaliśmy docenieni przez Parlament Studentów, który przyznał nam nagrodę za wsparcie inicjatyw studenckich. Od lat angażujemy się na rzecz środowiska akademickiego, biorąc m.in. udział w wielu inicjatywach organizowanych przez samorządy studenckie i uczelnie, a także realizujemy rocznie około 500 różnych przedsięwzięć skierowanych do studentów. Co roku zapraszamy ich także do udziału w Akademii Żubra – programie letnich praktyk, umożliwiając im tym samym zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych.

I miejsce w kategorii konto osobiste w rankingu Złoty Bankier

Konto Przekorzystne zajęło I miejsce w prestiżowym rankingu Złoty Bankier w kategorii najlepsze konto osobiste. W ocenie ekspertów Konto Przekorzystne najlepiej odpowiada na potrzeby różnych grup klientów, zarówno tych korzystających tylko z tradycyjnych usług, jak również z innowacyjnych rozwiązań mobilnych.

I miejsce w rankingu Najlepszy Zdalny Proces Otwarcia Konta dla Banku – Instytucja Roku 2021

Klienci i eksperci docenili kompleksowość rozwiązania, możliwość personalizacji oferty, o którą wnioskuje klient, proste i zrozumiałe komunikaty oraz łatwość wykonania zdjęć.

Wyróżnienie dla serwisu Pekao24 w kategorii „Najlepsza bankowość internetowa” – Instytucja Roku 2021

Serwis internetowy Pekao24 znalazł się wśród wyróżnionych w kategorii „Najlepsza bankowość internetowa”. W ocenie uwzględniono funkcjonalności i przyjazność dostępu do konta przez bankowość internetową.

 • Najlepszy Bank inwestycyjny w Polsce
  Po raz piąty z rzędu otrzymaliśmy tytuł „The Best Investment Bank in Poland”, przyznawany w prestiżowym konkursie międzynarodowego magazynu Global Finance.
 • Najlepszy Bank powierniczy w Polsce
  Po raz dziewiąty otrzymaliśmy tytuł „Best Sub-custodian Bank in Poland” przyznawany przez magazyn Global Finance.
 • Nagrody Treasury and Cash Management Provider oraz Best Corporate FX Award
  Ponownie zostaliśmy docenieni przez magazyn Global Finance w kategorii Treasury and Cash Management Provider oraz otrzymaliśmy tytuł Best Corporate FX Award.
 • „The Best Trade Finance Provider”
  Już po raz czwarty otrzymaliśmy wyróżnienie „The Best Trade Finance Provider in Poland” przyznawane przez międzynarodowy magazyn Global Finance.
 • „Lider Finansowania dla Przemysłu”
  W konkursie „Diamenty Top Industry” w 2021 roku zdobyliśmy statuetkę „Lidera Finansowania dla Przemysłu”. Nagroda świadczy o tym, że oferujemy szerokie spektrum rozwiązań finansowych dla przemysłu, spełniamy oczekiwania firm z tego sektora, dzięki czemu mogą się one rozwijać i realizować nowe inwestycje.
 • 5  gwiazdek Forbes dla Bankowości Prywatnej
  W prestiżowym rankingu Private Banking magazynu Forbes piąty raz z rzędu otrzymaliśmy najwyższą pięciogwiazdkową notę. Wyróżnienie potwierdza wysoką jakość świadczonych usług oraz dostępność rozwiązań odpowiadających potrzebom wyjątkowo wymagającej grupy klientów. W uzasadnieniu wskazano unikatową, szeroką ofertę inwestycyjną oraz kart kredytowych z pakietem dodatkowych usług.
 • Konto Private Banking nagrodzone Złotym Godłem Quality International
  Konto Private Banking zostało nagrodzone Złotym Godłem Quality International 2021 w kategorii Produkt Najwyższej Jakości. Kapituła Programu, pod patronatem: Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Katedry Zarządzania Procesowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, wysoko oceniła działania związane z wdrażaniem oraz promowaniem idei jakości we wszystkich aspektach działalności Banku, a zwłaszcza w zakresie nowego produktu dla klientów Bankowości Prywatne
 • „Innowacja miesiąca”
  Nagroda przyznana przez European Financial Management Association za innowacyjny pakiet PeoPay KIDS.
 • II miejsce w konkursie „TechnoBiznes 2021” Gazety Bankowej
  Nagroda w kategorii „Lider 2020”. Aplikacja uznana za najlepsze wdrożenie w obszarze nowych technologii.
 • Nominacja do Efma-Accenture Banking Innovation Awards 2021
  Aplikacja PeoPay KIDS została uznana za jedną z 9 najlepszych innowacji na świecie w konkursie Efma-Accenture Banking Innovation Awards 2021 w kategorii Offering Innovation.
 • Nagroda od Uniwersytetu Warszawskiego
  Nagroda specjalna przyznana przez jury konkursu Przedsiębiorca Roku. Wyróżnienie za innowacyjny i przedsiębiorczy projekt.
 • Nagroda e-Commerce Polska
  Aplikacja PeoPay KIDS została doceniona także przez ekspertów branży e-commerce. Jurorzy konkursu e-Commerce Polska awards organizowanego przez Izbę Gospodarki Elektroniczne uznali ją za najlepsze wdrożenie w sektorze bankowych usług cyfrowych.
 • Pekao Direct z nagrodą Stevie Award
  Brązowy medal w międzynarodowym konkursie Stevie Award for Sales & Customer Service dla infolinii. Nagroda została przyznana w kategorii „Najlepsze wykorzystanie technologii w sprzedaży” za obsługę i wsparcie procesu otwierania konta na selfie dla małych firm.
 • Pekao Direct zdobywcą brązowego medalu
  Debiutując w konkursie International Customer Experience Awards 2021, Pekao Direct zdobyło brązowy medal w kategorii “Employee Experience in the Crisis”. Jurorzy docenili sposób, w jaki spółka reagowała na dynamicznie zmieniającą się sytuację pandemiczną.
 • IKZE Pekao TFI zostało ocenione „na piątkę” w rankingu „Najlepsze IKZE z funduszami inwestycyjnymi 2021 – Ranking IKZE 2021”
  W rankingu oceniano IKZE w trzech kategoriach: efektywność, koszty oraz oferta. W IKZE Pekao TFI doceniona została bardzo szeroka oferta funduszy dostępnych w ramach programu oraz dostępne strategie modelowe. Zwrócono również uwagę na poprawę oceny w kategorii „efektywność”, dzięki poprawie ocen przez niektóre fundusze.

Wyniki wyszukiwania